Головна » Архів матеріалів

     14 січня  українці відзначають Новий рік за старим стилем. У народі це свято ще називають днем Василя. Найважливішою традицією Старого Нового року є посівання. Сіяти прийнято 14 січня із самого ранку, поки ще всі господарі вдома.  Звичай посівати був вже давно - ще за  старих часів. Люди казали: чим більше прийде сівачів, тим щедрішим буде урожай. Найважливішою рисою посівальника є те, що це має бути хлопець. Дівчата не сіють За народним віруванням, дівчата щастя не приносять - тільки хлопці, а тому посівати дівчатам не годиться.  

    Давньою традицією Херсонського ясел-садка № 79 є щороку 14 січня ходити посівати. Підготувавши театралізоване дійство з співом колядок, щедрівок, таночком козенятка, вихователі разом з дітьми вирушили дарувати херсонцям свято.

Сію, вію, посіваю,

Щастя й долі вам бажаю.

У щасливій вашій хаті

Щоб ви всі були багаті,

Щоб лежали ... Читати далі »

Переглядів: 346 | Додав: admin | Дата: 19.01.2015 | Коментарі (0)

 

     12 грудня 2014 року у Херсонський ясла-садок № 79 завітала Херсонська академія неперервної освіти. Для колег міста та області були представлені:  

- заняття з пошуково-дослідницької діяльності у  старшій групі, тема «Повітря», вихователь Скриль В.В. Мета: розширити та поглибити знання дітей про властивості повітря; формувати елементи   наукового пізнання світу; за допомогою спостережень та дослідів розвивати вміння робити самостійні висновки, аналізувати; розвивати наочно-образне та асоціативне мислення, допитливість, спостережливість, пояснювальне  мовлення; уяву та фантазію; виховувати бажання пізнавати нове; бажання охороняти навколишнє середовище;

- театралізація заняття гуртка з вивчення англійської мови «Кругообіг води в природі», керівник гуртка Баржак Ю.В. Під час гурткової роботи діти вивчають не лише назви тварин, птахів, транспорт, овочі та фрукти, а й природні явища, зокрема кругообіг води в природі, вчаться складати власні висловлювання та розвивають акторські здібностй;

 - екскурсія по закладу та перегляд виставки дитячих робіт ясел-садка та школи № 31 «Зимонька-зима».

     На згадку про нашу зустріч ми подарували нашим гостям сувеніри у вигляді овечки, зроблені власними руками. 

Переглядів: 447 | Додав: admin | Дата: 12.12.2014 | Коментарі (0)

  «Пернаті друзі взимку»

     Приємно, коли у дворі чи на подвірї дитячого садка тебе зустрічає пташка… Вона довірливо летить до тебе у сподіванні на їжу чи допомогу.

     На майданчиках  нашого дошкільного закладу завжди багато птахів. Вихованці не лише спостерігають за ними, знають їхні назви, можуть описати зовнішній вигляд, стан, а й охоче піклуються про них. 

     У Херсонському яслах-садку № 79 Херсонської міської ради вже другий рік проходить акція «Допоможемо птахам взимку». Вона спрямована на реалізацію завдань пізнавального, художньо-естетичного, креативного, мовленнєвого розвитку юної особистості у сфері екологічного виховання. Вона має на меті не лише ознайомити малят з перелітними птахами й тими, що зимують, а й формування у дітей базових моральних якостей, життєвої компетентності, вміння використовувати набуті знання у повсякденному житті, спостерігати за життям у природі, робити самостійні висновки. Це послідовний процес, який відбувається під час різних видів дитячої діяльності: спостереження, читання художніх творів, інтервю у двірника, проведення дослідів, ігри, виготовлення годівничок.                         &n ... Читати далі »

Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2
Переглядів: 531 | Додав: admin | Дата: 08.12.2014 | Коментарі (0)

  «Космічна зустріч»

     У дошкільному дитинстві закладаються основи здоров'я, виховуються основні риси особистості людини. Сім'я, дошкільний заклад мають створити сприятливі умови для оптимального фізичного розвитку дитини, отримання знань про людський організм, опанування санітарно-гігієнічних навичок. Дитина повинна поступово вчитися бути творцем досконалості свого тіла, здоров'я.  Міцне здоров'я є запорукою розвитку дитини в інших особистісних аспектах.

    25 листопада пройшов колективний перегляд заняття у підготовчій групі, вихователь Думич Любов Миколаївна, з теми «Космічна зустріч». На занятті,  подорожуючи космосом, вихователь привчав стежити дітей за положенням свого тіла при виконанні вправ, формувати поставу, ходити правильно, природно рухаючи руками, триматися прямо; розвивав вміння бути організованими, підтримувати дружні стосунки. Також діти зустрілися з космічним Альфом, який грався з ними, змагався у феселих естафетах та танцював лавату.  

Переглядів: 288 | Додав: admin | Дата: 28.11.2014 | Коментарі (0)

День здоров'я

     В народі кажуть «За гроші здоров’я не купиш». Про здоров’я треба дбати змалечку, але дитина про це не знає, тому вся відповідальність покладається на дорослих – батьків, дитячий садок як перший соціальний інститут малюка. Тому виникає необхідність оволодіння малюком елементарними знаннями, вміннями і навиками щодо збереження, зміцнення здоров’я. На вирішення цього питання у закладі щомісяця проходе День здоров'я.

     28 листопада цікаво та насичено пройшов День здоров'я у різновіковій групі, вихователі Кухарець Олена Леонтіївна та Іщенко Ольга Сергіївна.

     Мета: охорона і укріплення фізичного і психічного здоров’я  дитини через пропаганду здорового способу життя, охорона власного здоров’я і бережливе відношення до здоров’я людей, які оточують. Протягом дня проведено: міні-заняття, цільова прогулянка, ігри (сюжетно-рольові, дидактичні, розвивальні, настільно-поліграфічні, конструктивні;), читання, розповідання, розглядання малюнків та творів літератури;  аплікація «Смачний та корисний компот», індивідуальна робота; просвітницька робота з батьками «Корисні вітамінки для вашої дитин ... Читати далі »

Переглядів: 251 | Додав: admin | Дата: 28.11.2014 | Коментарі (0)

"Приключение в стране дорожных знаков"

     20 листопада Херсонський ясла-садок № 79  «Кораблик» відвідав театр ляльок «БИ-БА-БО» із надзвичайно цікавою виставою «Приключение в стране дорожных знаков».  Питання безпеки малят на дорозі та формування навичок безпечної поведінки є дуже важливими. Герої вистави показали малятам яка поведінка є безпечною, а також звернули увагу на те, що може бути небезпечним. Веселі герої, майстерне виконання ролей, яскраві костюми, кумедні ситуації та цікаві ігри не залишили байдужими ні дітей, ні дорослих.

     Сподіваємося,  малята памятатимуть корисні поради.

 

Правила руху вивчаєм завжди,

щоб не потрапити нам до біди! 

Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2
Переглядів: 284 | Додав: admin | Дата: 21.11.2014 | Коментарі (0)

     Закономірності формування екологічної культури особистості, особливості процесу екологічного виховання дітей дошкільного віку, аналіз видів діяльності й засобів, що їx стимулюють та екологізують, викликають потребу вибору найефективніших з-поміж них, які мають забезпечити оптимальну результативність роботи дошкільного закладу в цьому напрямі. Таким активним засобом є пошуково-дослідницька діяльність дітей, бо вони є природженими дослідниками, які активно шукають інформацію про довкілля. Малюки намагаються зрозуміти свій світ шляхом спостереження та експериментування.

     21 листопада пройшов колективний перегляд заняття у підготовчій групі, вихователь Гайдученко Тетяна Станіславівна, з теми «Що про воду треба знати, щоб її не розтрачати». Протягом заняття вихователь розширював та поглиблював знання дітей про воду, її властивості, стан; спонукав дітей до самостійного гіпотезу; діти розповідали про економне використання води та бережне ставлення до природи. Вихователь протягом усього заняття активізував пізнавальну діяльність дітей, залучаючи їх до простих дослідів. Досліди нагадували фокуси!

Вихователь-методист  Ганна Пашнюк

 

Переглядів: 327 | Додав: admin | Дата: 21.11.2014 | Коментарі (0)

Школа не повинна вносити різкого

перелому в життя дитини. Нехай, ставши

учнем, дитина продовжує робити сьогодні те,

що робила вчора. Нехай нове появляється в житті

 поступово і не збентежує лавиною переживань.

                                                                           В.О. Сухомлинський

     Однією з актуальних проблем розвитку українського суспільства є побудова  системи безперервної освіти. Вона зумовлена необхідністю створення умов для переходу дитини з дитячого садка в школу, який  є важливим етапом її життя та  пов'язаний не лише зі зміною середовища  розвитку, а й із ... Читати далі »

Переглядів: 715 | Додав: admin | Дата: 21.11.2014 | Коментарі (0)

      Культурно-гігієнічні навикице важлива складова части­на культури поведінки. Охайність, утримання чистими обличчя, рук, тіла зумовлені не тільки вимогами гігієни, але й нормами людських взаємин.

     Педагоги і батьки повинні постійно пам'ятати, що прищеплені в дитинстві навички, зокрема культурно-гігієнічні, дають людині величезну користь упродовж усього її подальшого життя...

     Виховання у дітей навичок особистої гігієни відіграє найваж­ливішу роль в охороні їх здоров'я, сприяє правильній поведінці в побуті, у громадських місцях. Зрештою, від знання і дотриман­ня дітьми необхідних гігієнічних правил і норм поведінки зале­жить не тільки їх здоров'я, але й здоров'я інших дітей і дорослих. Під час повсякденної роботи з дітьми необхідно прагнути до того, щоб дотримання правил особистої гігієни стало для них природ­ним, а гігієнічні навички з часом постійно удосконалювалися.

     На занятті в І молодшій групі вихователь Радченко Алла Петрівна, використовуючи художнє слово, практичний показ, через гру з лялькою Настею,  вчить  наймолодших наших вихованців дотримуватися елементарних пра ... Читати далі »

Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2
Переглядів: 472 | Додав: admin | Дата: 14.11.2014 | Коментарі (0)

Забагато хочем знати

А яка наша Земля?

А чи крутиться вона?

А вода в якому стані,

 якщо взимку замерзає?

                                                         Вміють наші оченята

                                                         Навкруги все помічати.

                                                        Ми досліджуєм, міркуєм

                                ... Читати далі »

Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2
Переглядів: 334 | Додав: admin | Дата: 14.11.2014 | Коментарі (1)

« 1 2 ... 13 14 15 16 »