ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», керуючись Постановою Головного державного лікаря України від 21.05.2020 № 25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19),  на підставі рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 20.05.2020  № 25,  наказу управління освіти Херсонської міської ради від 21.05.2020 №  67-Т «Про відновлення діяльності закладів дошкільної освіти  з присутністю дітей»

 ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ВІДНОВЛЮЄ СВОЮ РОБОТУ 

з 01.06.2020

з метою забезпечення належної роботи  закладу дошкільної освіти в умовах карантину з присутністю дітей в закладі дошкільної освіти запроваджені нові правила прийому та перебування

  

Правила організації роботи

Херсонського ясла-садка №79 Херсонської міської ради

  в умовах карантину з присутністю дітей 

І. Організація протиепідемічних заходів 

1.         Усі працівники закладу дошкільної освіти  зобов’язані перед початком зміни проводити температурний скринінг із записом у відповідний журнал. Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань не допускаються до виконання обов'язків.

2.          При вході до будівлі закладу дошкільної освіти обов’язково здійснюється обробка рук антисептичним засобом.

3.          Усі працівники закладу дошкільної освіти зобов’язані:

-      бути одягненим в захисну маску та змінювати її що 3 години.

-      бути одягнені в спецодяг;

-      регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 2 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;

-      утримуватись від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань - кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо.

-      самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

4.          У закладі дошкільної освіти заборонено:

4.1.Перебування в приміщення закладу дошкільної освіти у вуличному взутті.

4.2.Перебування в приміщенні закладу дошкільної освіти батьків та сторонніх осіб.

4.3.Перебування на території закладу освіти без захисних масок.

5.    Батьки та супроводжуючі особи повинні одягати респіратор або захисну маску (у тому числі саморобну), так, щоб були покриті ніс та рот. Перебування батьків або осіб, які їх замінюють на території закладу дошкільної освіти обмежено.

6.         Ранкове приймання дитини до закладу дошкільної освіти та передачу дитини батькам після закінчення дня здійснює вихователь на території закладу за межами  будівлі закладу  (за несприятливих  погодних  умов – на вході  до приміщення). 

7.    Температурний скринінг дітей проводиться при вході (початковий) у заклад та кожні 4 години (поточний) з занесенням показників у відповідний журнал. При вимірюванні температури тіла контактним методом, забезпечується обов’язкова дезінфекцію виробу, яким здійснюється термометрія після кожного його використання, згідно з інструкцією виробника дезінфекційного засобу.

8.        Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань: при проведенні початкового температурного скринінгу - не допускаються до відвідування; при поточному скринінгу - ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків. При ізоляції важливо не допустити тривожних відчуттів у дитини та враховувати її психологічний стан.

9.          На період карантину забороняється використання:

-           багаторазових (тканинних) рушників;

-           м’яких (м’яко набивних) іграшок;

-           килимів;

-           проведення батьківських зборів (окрім тих, що проводяться дистанційно);

-           проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш, ніж однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів).

10.       В закладі дошкільної освіти забезпечується:

-           дезінфекція поверхонь не рідше, ніж дві години та відразу після закінчення занять;

-           вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів;

-           провітрювання приміщень не менше 15 хв. перед відкриттям та почергове провітрювання протягом дня;

-           централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери з кришками та одноразовими   поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією.

-           недоступність контейнерів для використаних засобів індивідуального захисту, дезінфікуючих та антисептичних засобів  для дітей.

ІІ. Вимоги щодо проведення освітнього процесу 

Педагогічні працівники

1.   Проводять додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання.

2.         Надають пріоритет активним формам роботи, що проводяться на відкритому повітрі.

3.     Переформатують розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимальне фізичне дистанціювання.

4.    Обмежують заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом та ігри з тісним контактом дітей.

5.         Обмежують заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентарю.

6.          Обмежують сенсорні заняття та ігри.

7.         Забезпечують миття іграшок після кожного їх прийому.

8.         Забезпечують використання антисептиків під суворим контролем.

ІІІ.  Організація харчування 

1.    В закладі дошкільної освіти під час організації прийому їжі  дітьми забезпечується  дотримання карантинних обмежень.

2.     Прийом їжі дітьми організовується таким чином, щоб мінімізувати кількість дітей, які харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.

3.           Працівники харчоблоку працюють виключно в захисних масках та рукавичках.

4.            Помічники вихователів отримують та видають їжу виключно в захисних масках та рукавичках.